bramy garażowe do Twojego domu

Jak zabezpieczyć bramę garażową przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć bramę garażową przed włamaniem?

Przy wyborze bramy garażowej główną uwagę kupujących zwraca często jej estetyka i właściwości użytkowe. O ile są to znaczące kwestie, o tyle równie dużą uwagę warto poświęcić także parametrom, decydującym o ochronie przed włamywaczami. Oto najczęstsze sposoby kontroli bezpieczeństwa garażu, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Tradycyjne zabezpieczenie bramy garażowej

Zabezpieczenie garażu przed włamaniem to podstawowa rzecz o jakiej powinieneś pomyśleć, decydując się na jego budowę. Przechowywany w nim samochód oraz inne, często cenne narzędzia, stanowią atrakcyjny i nierzadko łatwy cel dla złodziei. W jaki sposób możesz skutecznie ochronić się przed włamywaczami? Najprostszym i najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia bramy garażowej jest zamek antywłamaniowy. Rozwiązanie to jest stosunkowo tanie i stanowi dobrą relację ceny do swojej skuteczności. Jeśli zdecydujesz się na ten sposób ochrony blaszaka, pamiętaj jednak, aby właściwy zamek wybrać już na etapie zakupu bramy. W wielu modelach wymiana zamka na późniejszym etapie może być niemożliwa.

Brama garażowa zdalnie sterowana

Oprócz wyboru zamka do bramy, powinieneś pomyśleć także o mechanizmie otwierania i zamykania skrzydła. Z oczywistych względów zamek tradycyjny jest zdecydowanie łatwiejszą przeszkodą do pokonania niż ten sterowany zdalnie przy użyciu pilota. Co prawda to ostatnie rozwiązanie także nie daje gwarancji całkowitego zabezpieczenia drzwi garażowych przed włamaniem – mimo trudności ze złamaniem kodu, złodzieje mogą pokusić się o ich wyważenie. Czynność ta przysporzy im jednak więcej trudności niż przy tradycyjnym zamku. Ty zaś możesz skutecznie utrudnić im te zamiary, zaopatrując bramę w mechanizm zabezpieczający przed wyważeniem blatu bramy. Ponadto, wybierając drzwi zdalnie sterowane, możesz wzmocnić je dodatkowo odpowiednim sposobem ryglowania. Wykorzystując produkt wyposażony w napęd elektryczny niewykluczający funkcji rygli mechanicznych, zyskasz podwójne zabezpieczenie bramy garażowej.

Inteligentne systemy sterowania

Oprócz klasycznych sposobów zabezpieczenia garażu przed włamaniem, do głosu dochodzą coraz częściej innowacyjne rozwiązania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują chociażby nowoczesne instalacje alarmowe czy inteligentne systemy zdalnego sterowania bramami. Zaopatrując się w te ostatnie, zyskasz możliwość otwierania i zamykania automatycznych bram garażowych, przesuwnych bram wjazdowych czy drzwi z zamkiem elektrycznym już z poziomu smartfona. Do tego system poinformuje Cię, czy wejście jest w danym momencie otwarte, zamknięte czy też uchylone, zaś najnowsze rozwiązania pozwolą na taką kontrolę z dowolnego miejsca na świecie. Zwiększoną ochronę gwarantują także napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego, dające możliwość dowolnego zaprogramowania systemu zamykania bram. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco monitorować poziom bezpieczeństwa swojego garażu oraz zyskasz pewność, że nie stał się on obiektem zainteresowania niepożądanych osób.

Alarm do garażu

Nieocenione znaczenie w zabezpieczeniu bramy garażowej posiada także odpowiedni system alarmowy. W zależności od potrzeb – alarmy do garażu wysyłają różnego rodzaju sygnały – optyczne lub dźwiękowe – informujące o każdej próbie wtargnięcia do budynku. Wiele modeli wyposażonych jest też w czujniki ruchu, aparaty fotograficzne czy podświetlenie w podczerwieni. Dzięki tym, jak i wielu innym rozwiązaniom, skutecznie ochronisz swojego blaszaka przed złodziejami i będziesz miał nad nim stałą kontrolę.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych, mniej lub bardziej skutecznych sposobów zabezpieczenia drzwi garażowych przed włamaniem. Stosując dodatkowe elementy ochrony pamiętaj jednak, że maksymalne bezpieczeństwo zapewni Ci przede wszystkim solidnie wykonany budynek. Inwestując w instalacje alarmowe lub inne systemy ochrony, pamiętaj więc, aby zadbać także o stan techniczny swojego garażu.