Jak zagospodarować poddasze garażu? 23 Wrzesień 2018 | Gostal | Poradniki z kategorii „Zrób to sam”

Poddasze garażu blaszanego
Źródło: Pixabay

Rola garażu blaszanego nie musi sprowadzać się jedynie do przechowalni samochodów – nawet jeśli taki cel przyświecał Ci podczas jego budowania. Stosunkowo łatwo możesz wykorzystać budynek i przyczynić się do podniesienia jego funkcjonalności. W jaki sposób możesz urządzić garaż z poddaszem, aby maksymalnie wykorzystać jego przeznaczenie?

Garaż z poddaszem – wymarzona przestrzeń dla każdego majsterkowicza

Stosunkowo dawno minęły czasy, kiedy przydomowy garaż pełnił rolę wyłącznie miejsca postojowego dla pojazdu – nawet, jeśli w takim właśnie celu został postawiony na posesji. Obecnie poza przechowaniem auta, w budynku tym często musi znaleźć się miejsce dla akcesoriów samochodowych i innych narzędzi codziennego użytku, takich jak kosiarki, przedmioty ogrodnicze czy sprzęt sportowy. W jaki sposób możesz połączyć wiele tych funkcji w jednym budynku? Odpowiedzią na to pytanie jest odpowiednia wielkość i urządzenie garażu. Na pierwszy z czynników nie zawsze będziesz miał jednak wpływ – szczególnie, gdy budynek postawiony został już jakiś czas temu. W takiej sytuacji istota rozwiązania problemu leży po stronie odpowiedniego urządzenia konstrukcji. Zastanawiasz się, jak tego dokonać? Niezwykle opłacalny może być stosowny pomysł na półki w garażu i ich strategiczne rozmieszczenie.

Półki i wieszaki do garażu – czyli jak maksymalnie wykorzystać blaszaka

Przystępując do urządzania garażu, pierwszym krokiem, jaki podejmuje większość jego właścicieli, jest wykorzystanie przestrzeni podłogowej. Jest to logiczne posunięcie, jednak jak się okazuje - niejedyne. Duże możliwości przechowania różnych narzędzi czy przedmiotów stwarzają także mniej oczywiste miejsca, jak ściany i sufit. W jaki sposób możesz wykorzystać poddasze swojego garażu do celów użytkowych? Wbrew pozorom, nie jest to zbytnio skomplikowane. Odpowiedzią jest dobrypomysł na półki w garażu oraz wieszaki, które zamocujesz bezpośrednio do sufitu. Je zaś możesz wykorzystać na różnoraki sposób. Dzięki solidnej konstrukcji są one bowiem odporne na duże obciążenia, przez co bez problemów przyczepisz do nich zarówno mniejsze narzędzia, jak i większe akcesoria. To jednak nie wszystko. Poprzez swoją wytrzymałość pozwalają one także na swobodne mocowanie rowerów w garażu, a dokładniej – na jego suficie. Przystępując do tej czynności pamiętaj jednak, aby zachować odpowiednią odległość od samochodu - w przypadku roweru zaleca się aż 90 cm. Pozwoli to uniknąć zarysowania bądź zniszczenia karoserii.

Pomieszczenie gospodarcze na poddaszu

Zagospodarowanie przestrzeni blaszaka półkami i wieszakami do garażu to najłatwiejszy sposób wykorzystania funkcjonalności budynku – jednak niejedyny. Jeśli czujesz się na siłach do podjęcia bardziej zaawansowanych prac – idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie na poddaszu niewielkiego pomieszczenia gospodarczego. Jak tego dokonać? Zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac, na samym początku narysuj dokładny przekrój wnętrza, które zamierzasz zaadaptować do przestrzeni użytkowej. Pozwoli Ci to sprawdzić czy w nowopowstałym pomieszczeniu nie będziesz uderzał głową o sufit bądź skosy. Do kwestii, o jakich będziesz musiał pomyśleć, zaliczyć także należy strop podłogowy, odpowiednie oświetlenie, względnie ogrzanie przestrzeni. W przypadku osobnego, wydzielonego pomieszczenia gospodarczego, również idealnie sprawdzi się dobry pomysł na półki garażu – pozwolą Ci one zaoszczędzić sporo miejsca oraz zachować większy porządek.

Wbrew pozorom, nawet garaż z poddaszem może spełniać wiele funkcji, dalece wykraczających poza miejsce postoju i przechowywania samochodu. Trafny pomysł i odpowiedni plan sprawią, że urządzanie garażu może stać się czymś więcej, niż tylko przykrą i problematyczną koniecznością.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź