bramy garażowe do Twojego domu

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Oferujemy Państwo bezpłatny transport oraz montaż garaży blaszanych na terenie całego kraju.

1. Przygotowanie terenu pod montaż garażu

Przygotowanie terenu należy do klienta. Teren musi być wypoziomowany tzn. należy wylać wylewkę dostosowaną do wymiarów garażu lub ustawić cztery bądź sześć płytek chodnikowych lub bloczków fundamentowych na rogach i bokach garażu.

2. Kotwiczenie garażu

Kotwiczenie garażu należy do klienta. Istnieje możliwość zakotwiczenia przez montażystów za dodatkowa opłatą. Garaż należy niezwłocznie zakotwiczyć po montażu.

3. Czy wymagane jest pozwolenie na postawienie garażu?

W sprawie pozwolenia na postawienie garażu należy zasięgnąć opinii w Urzędzie Gminy lub Miasta odpowiednim dla miejsca zamieszkania klienta.

W Ustawie PRAWA BUDOWLANEGO (Art 29, rozdz. 4, pkt 2), który mówi: "Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki."

W myśl powyższego zapisu stwierdzić można, iż na każdej działce o powierzchni 500 m2, można bez pozwolenia postawić obiekt gospodarczy (np. garaż blaszany) o powierzchni do 25m2. W urzędzie należy zgłosić jedynie sam fakt postawienia takiego obiektu i ewentualnie wypełnić odpowiedni formularz.

4. Czas oczekiwania na montaż

Czas oczekiwania na montaż garażu wynosi do 7 dni roboczych. W wyjątkowych przypadkach klient jest powiadomiony o zmianie terminu montażu.

5. Sprzedaż ratalna

Sprzedaż ratalna prowadzona jest za pośrednictwem mBank . Formalności załatwiamy telefonicznie lub mailowo. Po tym jak bank wyrazi zgodę na udzielenie rat, kierowcy wraz z garażem przywożą umowę do podpisania przez klienta.

6. Płatność

Nie pobieramy zaliczki. Wyjątkiem są duże konstrukcje stalowe np. wiata, hala itp. Za garaż klient płaci montażystom po zamontowaniu garażu.

7. Sposób zamawiania garaży

Garaż można zamówić:

  • 1. Telefonicznie
  • 2. Mailowo
  • 3. Allegro
  • 4. Osobiście w firmie
8. Dobór wymiarów garażu

Wymiary garażu dostosowujemy do potrzeb klienta. Istnieje możliwość dojazdu do klienta celem pomiaru i porady w zakresie konstrukcji.

9. Informacja o dostarczeniu garażu

Klient jest informowany telefonicznie o dostarczeniu garażu na 2-3 dni przed montażem i jednocześnie potwierdzamy wymiary zamówionego garażu lub bramy.

10. Czy przy montażu potrzebny jest prąd?

Kierowcy posiadają ze sobą agregat prądotwórczy, a więc nie ma konieczności posiadania prądu.

11. Czy konstrukcja jest ocynkowana?

Konstrukcja garażu w standardzie nie jest cynkowana. Jest tylko malowana farbą podkładową. Każdy klient po montażu zobowiązany jest pomalować konstrukcję farbą nawierzchniową. Ewentualnie za dodatkową opłatą konstrukcja może być wykonana z kształtowników ocynkowanych, wówczas miejsca spawania należy zabezpieczyć we własnym zakresie farbą nawierzchniową.

12. Na czym polega montaż bramy w garażu murowanym?

Montaż bramy polega na wstawieniu jej do przygotowanego wcześniej przez klienta otworu. Następnie brama jest mocowana do muru za pomocą dybli. Usługa montażu nie obejmuje demontażu starej bramy.