Który rodzaj bramy garażowej będzie dla Ciebie najlepszy? 12 Styczeń 2018 | Gostal | Poradniki z kategorii „Garaże - porady i przepisy”

Faraż blaszany
Źródło: GO-STAL

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest bardzo ważną kwestią przy stawianiu garażu. Będziesz przejeżdżał przez nią kilka razy dziennie, ona także oddziela wnętrze budynku od świata zewnętrznego. Z tego też powodu powinna być funkcjonalna i solidna. Który rodzaj bramy najlepiej sprawdzi się w Twoim garażu?

Jaka brama garażowa, takie bezpieczeństwo samochodu

Garaż jest najczęstszym miejscem, gdzie zostawiasz swoje auto. Dlatego też wejście do tego budynku powinno być solidnie zabezpieczone – powinien on chronić samochód przed kradzieżą lub włamaniem. To zaś w dużej mierze kwestia rodzaju bramy garażowej. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, pamiętaj, że każdy musi spełniać kilka podstawowych standardów. Przede wszystkim parametry – co najmniej 2 metry wysokości i 2,4 metra szerokości. Jest to ważne dla komfortu i bezpieczeństwa zarówno Twojego, jak i samochodu. Ponieważ jednak nie ma jednego, obowiązującego standardu garaży, najlepszym rozwiązaniem będzie brama garażowa na wymiar, jaką może wykonać dla Ciebie Go-Stal. Pozwoli Ci to najlepiej dopasować produkt do Twoich indywidualnych potrzeb oraz uniknąć żmudnych często poszukiwań odpowiednich parametrów bram.

Zwróć też uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana brama. Dopilnuj, by posiadała solidne systemy zabezpieczeń, pracowała cicho i nie miała tendencji do blokowania się. Jest to bardzo uciążliwe przy jej eksploatacji. Pamiętając o tych niezbędnych warunkach, możesz rozważyć, jaka brama garażowa najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

Bramy garażowe rolowane

Najbardziej nowoczesnym, a zarazem wygodnym rozwiązaniem są bramy rolowane, zwane też żaluzjowymi. Sposób ich działania przypomina w dużym stopniu mechanizm rolety okiennej - płaszcz skrzydła nawija się na wał napędowy, poruszający się w płaszczyźnie pionowej. Standardowo bramy te wyposażone są w napęd elektryczny, a oprócz tego posiadają także korbę do otwierania awaryjnego (na wypadek braku prądu). Niewątpliwą zaletą bram garażowych rolowanych jest fakt, że zajmują bardzo mało miejsca. Stąd też, jeśli posiadasz niewielki garaż i zależy Ci na sprytnym wykorzystaniu przestrzeni, sprawdzą się one idealnie.

Ważnym atutem jest również fakt wyposażenia ich w dodatkowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają podważenie zamkniętej bramy. Stanowi to spore wyzwanie dla potencjalnych włamywaczy, a co za tym idzie – maksymalną ochronę Twojego garażu. Do tego dochodzi całkowita odporność na korozję oraz walory estetyczne. Różnorodne profile oraz praktycznie nieograniczona kolorystyka sprawiają, że bramy garażowe rolowane bardzo łatwo dopasujesz do wystroju swojej posesji.

Brama garażowa panelowa

Wśród wielu rodzajów bram garażowych popularne są również bramy segmentowe. Wykonane z połączonych ze sobą paneli wypełnionych pianką poliuretanową zapewnią Twojemu garażowi doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Ten rodzaj bramy powinieneś wybrać szczególnie wtedy, gdy ogrzewasz swój budynek – zapobiegnie to utratom ciepła oraz pozwoli zachować stałą temperaturę w środku. Aby wzmocnić ten efekt możesz także dodać ocieplenie do bramy, co znajdziesz również w asortymencie firmy Go-Stal. Dużym plusem jest tutaj mechanizm działania tej bramy. Podczas otwierania i zamykania panelowe skrzydło porusza się wzdłuż zamontowanych wewnątrz garażu prowadnic i chowa się pod sufitem. To sprawia, że brama garażowa panelowa nie zajmuje dużo miejsca przez budynkiem. Z tego względu idealnie sprawdzi się, jeśli posiadasz krótki samochód lub gdy Twój garaż umieszczony jest bezpośrednio przy wjeździe na ulicę.

Opisane powyższe przykłady to nie wszystkie rodzaje bram garażowych. Oprócz nich w ofercie Go-Stal znajdziesz także bramy dwuskrzydłowe – będące najstarszym, ale jednocześnie najtańszym rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się, jeśli posiadasz mały garaż. Bezawaryjność oraz solidna konstrukcja zapewnią bezpieczeństwo ich pracy oraz długą eksploatację. Także bramy uchylne, oferowane przez Go-Stal, dzięki solidnemu wykonaniu a zarazem prostej konstrukcji, będą działały w Twoim garażu długo i bezawaryjnie. Niezależnie od wszystkiego pamiętaj jednak - to jaką bramę garażową wybierzesz, będzie miało duży wpływ na funkcjonalność budynku.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź