Kojec dla zwierząt – gdzie go postawić i jak o niego zadbać? 12 Styczeń 2018 | Gostal | Poradniki z kategorii „Kojce dla psów”

Kojec dla psa
Źródło: GO-STAL

Kojec to nie tylko konstrukcja izolująca zwierzę od otoczenia zewnętrznego. To przede wszystkim miejsce, gdzie Twój pupil spędza większość czasu. Dlatego powinien czuć się w nim wygodnie i komfortowo. To możesz osiągnąć dzięki właściwej lokalizacji kojca oraz jego odpowiedniemu wyposażeniu.

Pies w ogrodzie – gdzie go ulokować?

Wybór miejsca na kojec to bardzo ważna kwestia. Jeśli postawisz go w złej lokalizacji, pies będzie unikał spędzania w nim czasu, a zmuszony do tego – będzie się męczył. Oszczędź mu tego. Najlepszym miejscem na kojec dla zwierząt jest północna strona domu. Dzięki takiej lokalizacji Twój pies nie będzie narażony na szkodliwe i prażące słońce oraz łatwiej zniesie upalne lato. Dobór najlepszego miejsca dla psa w ogrodzie wiąże się też z aktywnością Twojego pupila. Jeśli jest ona największa w nocy (gdyż zwierzę strzeże posesji lub innego obiektu), powinieneś stworzyć mu warunki do wypoczynku w czasie dnia.

Usytuowanie kojca przy bramie wjazdowej bądź blisko ulicy nie zapewni mu spokoju, a spowoduje, że pies będzie niepotrzebnie oczekiwał przechodniów. Dlatego, jeśli to możliwe, kojec dla zwierząt powinieneś umiejscowić w głębi działki lub dostawić go do ściany garażu czy innego budynku gospodarczego. Odizoluje to szczeniaka od hałasu z zewnątrz i pozwoli mu spokojnie wypocząć.

Najlepsze miejsce dla psa w domu

Jeśli posiadasz młodego pupila lub chcesz go oswoić z domownikami, alternatywą dla miejsca dla psa w ogrodzie może być kojec dla szczeniaka do domu. Również w tym przypadku ważne jest, gdzie go umieścisz. Przede wszystkim powinien on znajdować się z dala od wszelkich ciągów komunikacyjnych – tak, by krzątający się ludzie nie przeszkadzali pupilowi, a ten z kolei nie zawadzał domownikom. Najlepiej, jeśli miejsce dla psa w domu wydzielisz w stosunkowo cichym i spokojnym kącie, z dala od kaloryferów, okien i drzwi. Niewskazane jest także bliskie sąsiedztwo głośników czy telewizora oraz duże natężenie światła. Hałasy czy zbyt mocne oświetlenie będą niepotrzebnie drażniły psa i nie pozwolą mu wypocząć.

Jak zadbać o kojec dla zwierząt?

Kiedy już znajdziesz dogodne miejsce dla psa w ogrodzie bądź w domu, zadbaj o nie. Niezwykle ważnym elementem jest utrzymywanie wnętrza kojca w czystości. W zależności od potrzeb powinieneś sprzątać go przynajmniej raz w tygodniu z użyciem ciepłej wody i detergentu, raz w miesiącu zaś odkazić mocniejszym środkiem. Ważne przy tym, abyś dokładnie spłukał środki czyszczące, gdyż pozostawione nawet w najmniejszych ilościach mogą poważnie zaszkodzić Twojemu szczeniakowi. Oprócz zachowania kojca w czystości powinieneś zadbać, aby miejsce dla psa w domu czy ogrodzie było bezpieczne. Pilnuj, by nie wystawały z niego żadne przedmioty lub inne elementy, którymi Twój pupil mógłby się pokaleczyć.

Jeśli zdecydujesz się na trzymanie psa w ogrodzie to powinieneś też zadbać o to, aby teren przed kojcem był odpowiednio utwardzony, co pozwoli uniknąć przedostawania się do niego błota, piasku czy innych zanieczyszczeń. Możesz to także osiągnąć, umieszczając przed furtką do kojca wycieraczkę. Kojec powinien zostać ocynkowany ogniowo – zabezpieczy to klatkę przed korozją oraz zapewni gwarancję solidnej i trwałej konstrukcji na lata. Podłoga wykonana z zaimpregnowanych desek zamiast wychładzającego betonu zapewni pupilowi odpowiednią izolację i ciepło.

Pies w ogrodzie to nie tylko strażnik posesji, ale też przyjaciel, a dla wielu nawet członek rodziny. Dlatego zarówno inwestując w kojec dla szczeniaka do domu, jak i na zewnątrz, ulokuj go w miejscu, które będzie bezpieczne i nie narazi go na utratę zdrowia. To zapewni Twojemu pupilowi komfortowy wypoczynek oraz uprzyjemni pobyt w Twojej rodzinie.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź