Jaki powinien być kojec dla psa? Najważniejsze zasady 25 Lipiec 2018 | Gostal | Poradniki z kategorii „Kojce dla psów”

Kojec dla psa
Źródło: Pixabay

Przy posiadaniu własnego zwierzęcia, jedną z ważniejszych kwestii jest urządzenie mu odpowiedniego lokum. Właściwie zorganizowane miejsce spania dla psa nie tylko zapewni mu komfort, ale i ułatwi opiekunowi dbanie o pupila. O czym powinieneś pamiętać, budując wybieg dla psa? Poniżej kilka najważniejszych wskazówek.

Podstawa – bezpieczne spanie dla psa

Spośród wielu cech, jakimi powinien charakteryzować się dobry kojec, najważniejszą jest bez wątpienia bezpieczeństwo. Poczucie zagrożenia w miejscu najczęstszego bytowania psa może nie tylko negatywnie wpłynąć na jego rozwój, ale i sprawić, że stanie się on agresywny. Jak możesz tego uniknąć? Budując wybieg dla psa pamiętaj przede wszystkim o tym, aby z konstrukcji nie wystawały żadne przedmioty ani elementy, o które zwierzę mogłoby się zaczepić lub pokaleczyć.

Bezpieczne spanie dla psa to też miejsce, z którego nie będzie on mógł się łatwo wydostać. Próbując znaleźć przestrzeń, umożliwiającą przeciśnięcie się i opuszczenie klatki, zwierzak może łatwo utknąć, poranić się czy nawet złamać łapę. Z tego też powodu zadbaj o solidne i trwałe ogrodzenie kojca. Staraj się przy tym unikać krat zgrzewanych – są one mnie wytrzymałe, a tym samym zawodne. Jeśli chodzi o zamknięcie – dobrym pomysłem będzie zamek przekręcany kluczem lub długa solidna zasuwa. Zabezpieczy to przed otwarciem kojca przez pupila.

Wymiary kojca dla psa

Szczególnie istotną kwestią, jeśli chodzi o boksy dla psów, są również wymiary. Chociaż kojec nie musi być bardzo duży, to jednak powinien on mieć wielkość, w której Twój czworonóg będzie mógł swobodnie rozprostować łapy i pospacerować. Jest to szczególnie ważne, gdyż ograniczenie mu ruchu oraz zmuszenie do przebywania w jednej pozycji może spowodować poważne problemy zdrowotne. Najlepiej więc, aby kojec posiadał wielkość co najmniej 2,5m x 2,5m. Urządzając go postaraj się również, by był on stosunkowo przestronny. Optymalnym uzupełnieniem klatki jest buda. Zabezpiecza ona przed złymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak chłód czy opady oraz zapewnia schronienie przed hałasem. Jakie wymiary powinna mieć łącznie buda dla psa z kojcem? Jeśli umieścisz ją wewnątrz kojca, najlepiej będzie, jeśli wygospodarujesz na niego minimum 3m x 3m. Dzięki temu zapewnisz swojemu pupilowi swobodny i komfortowy odpoczynek.

Elementy konstrukcji boksów dla psów

Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się, czy specjalne przygotowanie podłoża w kojcu jest konieczne. Otóż, nie tyle jest to niezbędne, co stanowi wręcz jedno z ważniejszych zadań w procesie budowy klatki. Odpowiednio wykonany wybieg dla psa powinien posiadać bardzo solidne i trwałe podłoże. Efekt ten osiągniesz najpełniej, gdy użyjesz do tego betonu. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten materiał, nie zapomnij obłożyć go materiałem izolującym. Najlepiej w tej roli sprawdzi się wyszlifowane drewno, z którego nie będą wystawać drzazgi. Oprócz tego, każde spanie dla psa musi być także odpowiednio zadaszone, co zapewni zwierzakowi schronienie przed opadami oraz upalnym słońcem. Z czego zbudować dach kojca? W zależności od tego, jakimi materiałami dysponujesz, najlepiej w tej roli sprawdzą się elementy blachy lub sztucznego tworzywa. Optymalnym rozwiązaniem będzie również wybudowanie dachu ze spadkiem – dzięki temu nie zapadnie się on pod ciężarem śniegu. Solidnością oraz trwałością powinny charakteryzować się także ściany boksów dla psów. Pamiętaj jednak, aby nie budować ich ze szczelnych elementów – odbierze to zwierzakowi możliwość obserwowania otoczenia.

Buda dla psa z kojcem to optymalne rozwiązanie dla każdego, kto chce zapewnić swojemu zwierzakowi bezpieczne, a zarazem komfortowe schronienie. Przystępując do jej budowy warto jednak pamiętać o kilku zasadach, takich jak zachowanie odpowiednich wymiarów kojca dla psa czy solidnej konstrukcji. Znacznie ułatwi to proces budowy oraz zagwarantuje stworzenie wygodnego schronienia dla czworonoga.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź