Czy potrzebny mi kojec dla psa? 24 Grudzień 2017 | Gostal | Poradniki z kategorii „Kojce dla psów”

Kojec dla psa
Źródło: GO-STAL

Pies potrzebuje dużo swobody. Ruch i przestrzeń są czynnikami, które mają największy wpływ na jego rozwój oraz prawidłowe funkcjonowanie. Nie każdy może sobie jednak pozwolić, by na co dzień poświęcać swojemu pupilowi wystarczająco dużo czasu. Dlatego warto zadbać o to, aby miał on swoje miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie. Jednym z nich może być klatka dla psa.

Ogrodzenie dla psa zamiast łańcucha

Trzy lata pozbawienia wolności – taką karę za znęcanie się nad zwierzętami poprzez trzymanie ich na uwięzi przewiduje przesłana ostatnio do Sejmu nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Owo znęcanie się rozumiane jest między innymi jako pozostawianie psa na łańcuchu. Dotychczas możliwe było trzymanie go na minimum trzymetrowej uwięzi przez maksymalnie dwanaście godzin dziennie. Nowa ustawa zakłada skrócenie tego czasu do godziny, co w praktyce oznacza zakaz trzymania psa na łańcuchu. Co w zamian? Istnieją bardziej humanitarne rozwiązania niż łańcuch. Idealną opcją wydaje się klatka dla psa.

Kojec dla szczeniąt z troski o ich zdrowie

Istnieje wiele powodów, dla których nie powinieneś wiązać swojego pupila na łańcuchu. Przede wszystkim ma to negatywny wpływ na jego zdrowie. Długotrwałe trzymanie psa na uwięzi prowadzi do odkształcenia jego kręgów szyjnych, a przez to do zmian neurologicznych. Co więcej, często skutkuje uszkodzeniem narządów szczeniaka czy wrastaniem pazurów. Dodatkowo, przywierający do jego skóry łańcuch zimą przymarza i powoduje wyrywanie sierści, latem zaś prowadzi do odparzeń. Jeśli więc chcesz zadbać o zdrowie swego zwierzaka, powinieneś pomyśleć o klatce dla psa.

Bezpieczne schronienie

Dlaczego kojec dla szczeniąt jest dobrym miejscem ich pobytu? Kojec zapewnia im bezpieczeństwo i stosunkowo dużą przestrzeń, w której spokojnie mogą się wybiegać i oddać zwyczajowym przyjemnościom, bez łańcuchów krępujących ich ruchy. Każdy kojec metalowy wykonany jest dodatkowo z bardzo trwałego i odpornego materiału, który zapewni psu bezpieczeństwo oraz uniemożliwi jego ucieczkę.

Klatka dla psa jako ochrona przed agresją

Pies trzymany na uwięzi ma większe skłonności do agresji oraz nieufności względem ludzi. Jeśli więc chcesz uniknąć agresywnych zachowań u swojego pupila, wydziel na swojej posesji obszar na ogrodzenie dla psa. Jeśli ulokujesz je w bezpośrednim sąsiedztwie domu, unikniesz pojawienia się u szczeniaka poczucia dyskomfortu oraz wyizolowania, dzięki czemu łatwiej zaadaptuje się on do nowych warunków. Odpowiednio przestronna klatka dla psa pozwoli Ci również zaprosić gości bez narażania ich na bezpośredni kontakt z agresywnym zachowaniem zwierzęcia.

Wszechstronne zastosowanie kojców

Poza wymienionymi funkcjami ogrodzenie dla psa spełnia szereg innych zadań. Z racji tego, że jest ono zwykle stosunkowo duże, idealnie sprawdzi się jako legowisko dla dużego psa. Jeśli więc jesteś właścicielem większego bądź groźnego czworonoga, odpowiednio wydzielone ogrodzenie sprawdzi się idealnie. Ponadto dzięki temu, że zwykle kojec wyposażony jest w dach, zapewni on Twojemu pupilowi ochronę zarówno przed opadami, jak i upałami.

Każdy szczeniak oprócz ruchu potrzebuje stałego dostępu do picia i jedzenia. Również na to znajduje się rozwiązanie. Niektóre kojce metalowe posiadają zamontowany system umożliwiający wymianę miski z jedzeniem, bez konieczności wchodzenia do środka. Szczególnego znaczenia nabiera to w sytuacji, gdy pies objęty jest kwarantanną lub nie pozwala się do siebie zbliżyć. W przypadku, gdy kojce nie posiadają takiej konstrukcji, istnieją specjalne firmy, jak chociaż Go-Stal, która zajmie się montażem tych elementów oraz zainstaluje kojce na posesji.

Początkowo o kojcach krążyły nie do końca pozytywne opinie. Powszechne było przekonanie, iż małe, metalowe konstrukcje krępują psa, który potrzebuje wybiegu i zabawy. Obecnie jednak, po głębszej analizie zalet tego rozwiązania oraz potrzeb zwierzaka, coraz więcej właścicieli zwierząt przekonuje się do tego rozwiązania. Okazuje się, że kojec posiada bardzo dużo zalet – zarówno z perspektywy samego pupila, jak i jego opiekuna.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź