Cechy dobrego garażu blaszanego 23 Sierpień 2018 | Gostal | Poradniki z kategorii „Garaże - porady i przepisy”

Dobry garaż blaszany
Źródło: Pixabay

Najważniejszą kwestią przy budowie blaszaka jest dobry pomysł na garaż. Powinien być on starannie przemyślany, co pozwoli Ci uniknąć wielu trudności przy stawianiu konstrukcji. W tym aspekcie kluczową rolę odgrywa lokalizacja budynku.

Garaż obok domu czy wbudowany?

Najważniejszą kwestią przy budowie blaszaka jest dobry pomysł na garaż. Powinien być on starannie przemyślany, co pozwoli Ci uniknąć wielu trudności przy stawianiu konstrukcji. W tym aspekcie kluczową rolę odgrywa lokalizacja budynku. Rozmieszczenie garażu na posesji pociąga ze sobą szereg konsekwencji, związanych chociażby z dobiegającymi zeń odgłosami czy ogrzewaniem. Co prawda koszt wybudowania garażu w bryle domu jest mniejszy. W tym przypadku musisz jednak liczyć się z koniecznością ogrzania budynku lub zadbania o to, aby wszystkie ściany wspólne z częścią mieszkalną miały analogiczne parametry izolacyjne jak ściany na zewnątrz domu. Do tego ściany i stropy garażu muszą zapewniać odpowiednią izolację akustyczną, zaś przegrody powinny być szczelne, aby zapobiec przenikaniu spalin lub oparów paliwa do sąsiednich pomieszczeń. Te wszystkie problemy odpadają, gdy wybierzesz garaż obok domu. Co prawda jest to nieco droższa inwestycja, jednak możesz wykorzystać go w dowolny sposób, zaś koszty ogrzewania i innych prac – odłożyć na późniejszy moment.

Najlepsze garaże to większe garaże

Kiedy już zdecydujesz się na garaż obok domu, równie ważna jest kwestia jego wymiarów. Wiele osób, chcąc zaoszczędzić na wydatkach, buduje jak najmniejsze konstrukcje. Tymczasem stawiając blaszak powinieneś myśleć o przyszłości. Nawet jeśli na chwilę obecną posiadasz jeden samochód, po pewnym czasie może pojawić się drugi, a wraz z nim – problem gdzie go zaparkować. Dodatkowe miejsce możesz także przeznaczyć na różnorakie funkcje gospodarcze. Nie powinieneś także zapominać, iż utrzymanie samochodu w dobrym stanie wymaga odpowiedniego zaplecza – miejsca na potrzebne narzędzie, środki chemiczne lub czystości. Większa przestrzeń zmniejszy także ryzyko zarysowania czy uszkodzenia blachy podczas cofania lub wykonywania samochodem innych manewrów. Tak więc najlepsze garaże, to bez wątpienia te o odpowiednio dużych wymiarach

Grunt to dobra podstawa

Najlepsze garaże cechują się przede wszystkim wytrzymałością. W tym aspekcie ważną rolę odgrywa podłoga – właściwie wykonana powinna być odporna na ściskanie i ścieranie, co jest wysoce prawdopodobne przy codziennym wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu samochodem. Posadzkę powinieneś ułożyć na podkładzie podłogowym, wykonanym z zaprawy cementowej o grubości minimum 4 cm i wytrzymałości 20 MPa. Jeśli chcesz obniżyć koszt wybudowania garażu, wystarczy że podkład pomalujesz impregnatem lub farbą do betonu. Zamiast tego podłogę możesz także wykończyć okładziną ceramiczną z terakoty lub gresu czy też wykonać ją z żywicy epoksydowej, gwarantującej dużą trwałość i wytrzymałość.

Pomysł na garaż odporny na upływ czasu

Dobry pomysł na garaż to taki pomysł, który zapewnia mu możliwie najdłuższą żywotność, a przy tym higienicznie warunki. Te można osiągnąć za sprawą zamontowania w nim odpowiedniej wentylacji. O ile ogrzewanie jest elementem dodatkowym, wentylacja to podstawa, o której musisz pamiętać. Usuwa ona bowiem z garażu spaliny i opary benzyny, a także zapobiega powstawaniu wilgoci. Jeśli zamierzasz ocieplić swój garaż, niezbędne będzie zamontowanie wentylacji mechanicznej. Jeśli zaś nie, wystarczy w zupełności naturalna, którą stworzą dwa otwory w przeciwległych ścianach – jeden przy podłodze, drugi zaś blisko stropu.

Garaż obok domu to inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej osób. Przystępując do jego budowy warto jednak dobrze ją przemyśleć i zaplanować. Pozwoli to uniknąć zbędnych problemów i znacznie ułatwi postawienie konstrukcji.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź