Garaż na rowery – jak go funkcjonalnie urządzić? 12 Maj 2020 | Gostal | Poradniki z kategorii „Garaże - porady i przepisy”

garaż na rowery
Źródło: GO-STAL

W większości przypadków garaż utożsamiany jest z miejscem na przechowywanie samochodu bądź sprzętów, niezbędnych do codziennego użytku. Poza takim przeznaczeniem, miejsce to może jednak służyć również jako schowek dla innych pojazdów, w tym rowerów. Jak sprawnie urządzić praktyczny i funkcjonalny garaż na jednoślady?

Czy warto tworzyć garaż na rowery?

W dobie wzmożonej troski o środowisko naturalne, podróżowanie rowerem stało się niezwykle modnym i pożądanym sposobem komunikacji. Rzeczywiście trudno nie zgodzić się z faktem, iż taki sposób przemieszczania się posiada wiele zalet. Zaspokajając codzienną porcję ruchu, niewątpliwie korzystnie wpływa na zdrowie oraz pomaga utrzymać dobrą kondycję. Przy licznych zaletach rowerów, posiadanie jednośladu wiąże się jednak również z pewnymi obowiązkami. Najważniejszy z nich sprowadza się do odpowiedniej dbałości o pojazd, w czym niezwykle istotną rolę odgrywa sposób jego przechowywania. Czy posiadanie specjalnie wydzielonego schowka na rowery jest konieczne?

Oczywiście nie ma takiego obowiązku, a jednoślady można przechowywać po prostu na zewnątrz. Należy jednak liczyć się z faktem, że kontakt z wilgocią może doprowadzić do zardzewienia i uszkodzenia roweru. Co więcej, pozostawienie pojazdu na zewnątrz może skutkować także kradzieżą. Jak wobec tego funkcjonalnie urządzić garaż na rowery?

Miejsce na rowery w garażu – jak je wydzielić?

Wydzielenie odpowiednio dużego miejsca na rowery w garażu wydaje się kwestią dość oczywistą. W rzeczywistości jednak sprawa ta jest niestety nieco bardziej skomplikowana. Standardowy rower dla dorosłego człowieka ma długość sięgającą dwóch metrów, wysokość metra oraz szerokość kierownicy blisko 60 centymetrów. Na jeden rower w garażu trzeba więc liczyć średnio około dwóch metrów kwadratowych powierzchni. Przy dwóch jednośladach, zakładając, że będą się zazębiały, wielość ta wzrasta już do trzech metrów, do czego dochodzi zapas, niezbędny do ich bezkolizyjnego wyciągania. Tymczasem zgodnie z przepisami, minimalny garaż może cechować się wymiarami 2,7 x 5,5 m. Już w tym miejscu widać znaczną kolizję między podanymi wielkościami. Do tego dochodzi także miejsce na samochód oraz inne, niezbędne narzędzia czy akcesoria. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Kluczem do rozwiązania problemu jest odpowiednia organizacja garażu i optymalne wykorzystanie jego przestrzeni.

Haki, uchwyty, wieszaki rowerowe do garażu – sposób na zyskanie dodatkowego miejsca

Wbrew pozorom, standardowe zaparkowanie jednośladu w blaszaku nie jest jedynym sposobem przechowywania tego pojazdu. Możliwości co do zasady jest wiele. Jeśli posiadasz wysoki budynek, opcją, która pozwoli Ci zaoszczędzić najwięcej miejsca będzie podwieszenie roweru pod sufitem. Dzięki solidnemu wykonaniu specjalnych wieszaków, możesz być pewien, że bez problemów wytrzymają one obciążenie roweru, zapewniając mu dużą stabilność oraz bezpieczeństwo dla innych przedmiotów w budynku. Jeśli jednak dysponujesz nieco niższym lecz szerszym obiektem, swój garaż rowerowy możesz urządzić, montując rowery na jego ścianach. W tej kwestii również masz kilka możliwości wyboru. Jednoślady możesz bowiem zawiesić za ramę, dwa lub też jedno koło. Opcja ta pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzisz sporo miejsca, ale i utrzymać ład i porządek w garażu.

Schowek na rowery to obiekt, o którym powinien pomyśleć każdy miłośnik przemieszczania się jednośladami. Przy wielu zaletach tej konstrukcji, jej urządzenie może jednak przysparzać czasem pewnych problemów. Istnieje jednak na to sposób. Odpowiednie zaplanowanie miejsca, specjalne haki czy wieszaki rowerowe do garażu pomogą Ci sprawnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź