Garaż blaszany dwustanowiskowy. Jakie są jego zalety? 6 Kwiecień 2020 | Gostal | Poradniki z kategorii „Garaże - porady i przepisy”

garaż blaszany dwustanowiskowy
Źródło: GO-STAL

Zalety wypływające z faktu posiadania garażu są oczywiste i zdają się nie budzić większych wątpliwości. Szeroka funkcjonalność i liczne względy praktyczne sprawiają, że prawidłowo postawione pytanie brzmi nie czy warto stawiać blaszaka, ale jaką jego formę wybrać. Jakie korzyści pociąga za sobą garaż dwustanowiskowy i kiedy warto się na niego zdecydować?

Garaż blaszany dwustanowiskowy – inwestycja na przyszłość


Obserwacja współczesnych trendów pokazuje, iż standardem dla typowej polskiej rodziny staje się posiadanie dwóch lub większej liczby samochodów. Auto przeznaczone na dłuższe trasy i krótkie dystanse, rodzinne kombi i pojazd terenowy czy dwa kompaktowe auta miejskie, umożliwiające dojazd do pracy. Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia samochodów, ich posiadanie wymusza konieczność zorganizowania im odpowiedniego schronienia. W tej zaś roli idealnie sprawdza się garaż dwustanowiskowy. Jakie zalety posiada taka konstrukcja? Otóż niezależnie od tego, czy posiadasz dwa samochody, czy też nie, garaż z dwoma miejscami postojowymi pozwoli Ci zabezpieczyć się na tę ewentualność. Decydując się na to perspektywiczne rozwiązanie, unikniesz więc problemów w sytuacji, gdy po kilku latach Ty albo ktoś z domowników zdecyduje się na dodatkowy środek transportu.

Garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym – dwa w jednym


Dodatkowe miejsce na samochód to niejedyna możliwość, jaką stwarza blaszak z dwoma stanowiskami. Jeśli posiadasz jedno auto i nie planujesz w najbliższym czasie zakupu kolejnego modelu, wolną przestrzeń garażu możesz wykorzystać na pomieszczenie gospodarcze. Miejsce o takim charakterze potrzebne jest w każdym gospodarstwie domowym. W zależności od wielkości wolnej przestrzeni na działce oraz metrażu konstrukcji, może ona spełnić tę rolę na kilka sposobów. Najmniejsze blaszaki dwustanowiskowe wyposażone są zwykle w półki z narzędziami czy niewielki warsztat, pozwalający przechować najpotrzebniejsze akcesoria – jak rowery czy kosiarki. Więcej możliwości stwarza natomiast większy garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. Przestrzeń ta z łatwością posłuży Ci jako zaplecze do majsterkowania oraz wszelkich prac ogrodowych.

Garaż jako przestrzeń rekreacyjna


W zdecydowanej większości przypadków, garaże – niezależnie, czy są to blaszaki dwustanowiskowe, czy też z jedną pozycją – rozpatrywane są głównie pod kątem praktycznym. Nic w tym dziwnego, takie jest ich podstawowe przeznaczenie. Jak się jednak okazuje – niejedyne. Dysponując nieco większym budżetem, garaż blaszany dwustanowiskowy możesz w ciekawy sposób przekształcić w przestrzeń rekreacyjną i użytkową. Taka forma zorganizowania konstrukcji, z letnią „kuchenką” czy niewielkim pomieszczeniem dla gości, pozwoli Ci stworzyć komfortowe miejsce wypoczynkowe, idealnie dopełniając zabudowę na działce. Garażowe imprezy mają całkiem spore grono oddanych fanów – gdzieś trzeba się też schować, gdy podczas letniego grilla nagle zacznie mocno padać ulewny deszcz.

Garaż dwustanowiskowy – wymiary optymalnej konstrukcji


Jak więc widać, szeroka funkcjonalność blaszaków pozwala na wykorzystanie ich sposób wykraczający dalece poza tradycyjne zastosowanie. Jeśli wobec tego chcesz nieco urozmaicić swoją zabudowę na działce i zwiększyć jej użyteczność, idealną sposobnością ku temu będzie garaż dwustanowiskowy. Wymiary takiego budynku, z oczywistych względów, powinny być dostosowane do wielkości posesji. Niezależnie od tego pamiętaj jednak, że chcąc przeznaczyć go na miejsce dla samochodów, musisz zapewnić im możliwość bezpiecznego wjazdu. Dlatego blaszak powinien odznaczać się wysokością, sięgającą co najmniej 2,2 m oraz szerokością 7,6 m. Wymiary te pozwolą Ci swobodnie poruszać się po konstrukcji, pozostawiając dodatkowo miejsce na regały, stolik czy zapewniając możliwość przejechania wózkiem.

Jak widać, garaż blaszany dwustanowiskowy nie musi być prostą, monotonną konstrukcją. Odpowiednio zaprojektowany, znacznie wzbogaci Twoją przestrzeń przydomową – tak pod względem praktycznym, jak i wizualnym.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź