Dlaczego warto zdecydować się na garaż blaszany? 25 Maj 2018 | Gostal | Poradniki z kategorii „Garaże - porady i przepisy”

Dlaczego garaż blaszany?
Źródło: Pixabay

Popularność, jaką ostatnimi czasy cieszą się garaże blaszane, nie jest dziełem przypadku. Nie tylko pozwalają one utrzymać samochód w dobrej kondycji, chroniąc go przed czynnikami atmosferycznymi, ale i stanowią praktyczne miejsce przechowania narzędzi. Czym górują blaszaki nad drewnianymi oraz murowanymi odpowiednikami?

Garaż bez pozwolenia – jak postawić blaszak unikając zbędnych formalności?

Stawiasz garaż blaszany? Pozwolenie na budowę było dotychczas czynnikiem zniechęcającym do postawienia go. Obowiązek ten często kojarzył się bowiem z kosztownymi oraz czasochłonnymi procedurami. Nowelizacja przepisów budowalnych znacznie zmieniła jednak tę sytuację.

Jakie formalności musisz wypełnić, aby postawić garaż blaszany? Pozwolenie na budowę wymagane jest w sytuacji, gdy powierzchnia zabudowy blaszaka przekracza 35 m² oraz gdy na obszarze 500 m² znajdują się łącznie więcej niż dwa takie obiekty. W przeciwnym wypadku wystarczy, że zgłosisz fakt budowy garażu we właściwym Urzędzie Miasta lub Urzędzie Gminy. Pamiętaj, aby powierzchnię zabudowy blaszaka mierzyć po zewnętrznym obrysie ścian budynku.

Garaż z wiatą – pozwolenie czy zgłoszenie?

Często spotykaną opcją jest również garaż z wiatąz łatwością posłuży Ci jako przydomowy warsztat, zaś garaż z wiatą – jako miejsce przechowywania pojazdu.

Jak wyglądają formalności związane z jej postawieniem? Kwestia ta wygląda podobnie jak garaż bez pozwolenia. Jeżeli powierzchnia zabudowy wiaty nie przekracza 50 m², a łączna liczba takich obiektów na każde 1000 m² nie wynosi więcej niż 2, możesz postawić wiatę, zgłaszając to jedynie do odpowiedniego urzędu. Pozwoli Ci to ograniczyć formalności praktycznie do minimum oraz bez trudności wybudować wiatę oraz garaż blaszany. Pozwolenie będzie konieczne tylko przy większych konstrukcjach.

Lekka konstrukcja i wytrzymałość – główne atuty blaszaków

Lekkość i prostota konstrukcji często postrzegane są jako wady blaszaków, decydujące o tym, że nie są one tak solidne jak garaże murowane. Tymczasem odpowiednio wykorzystując te cechy możesz przekuć je w zalety. Lekka konstrukcja podnosi funkcjonalność, sprawiając, że domki blaszane możesz łatwo postawić na dowolnym kawałku gruntu.

Dzięki temu, że są one ważą niewiele, zabierzesz je ze sobą gdziekolwiek się znajdujesz, a następnie szybko i sprawnie zamontujesz w nowym miejscu. Metalowa i odpowiednio zabezpieczona blacha, z której wykonane są te garaże, czyni je zaś odpornymi na skrajne warunki pogodowe. Dzięki temu domki blaszane zdecydowanie górują nad swoimi drewnianymi odpowiednikami, narażonymi na wilgocenie i gnicie.

Estetyczne i eco-friendly - garaże blaszane a środowisko

Mimo, że metal kojarzy się z czynnikami przemysłowymi, garaże blaszane mogą być całkowicie przyjazne dla środowiska. Możliwość wielokrotnego użycia materiału sprawia, że producenci konstrukcji blaszanych wykonują je często z przetworzonego metalu. Do tego łatwość w przenoszeniu domków blaszanych z miejsca na miejsce zapobiega konieczności zrywania ich struktury i wyrzucania materiałów. Dzięki temu blaszaki wykonywane są z dbałością o ochronę środowiska naturalnego. Do zalet takich garaży dochodzi także ich estetyczny wygląd. Stosunkowo tanio oraz łatwo możesz bowiem zaprojektować je tak, by dopasowały się wizualnie do Twojej posesji. Istnieje również wiele firm, jak np. Go-Stal, które zaproponują Ci gotowe konstrukcje, w dowolnym rozmiarze i wyglądzie. Brak konieczności zastosowania specjalnych środków ochrony sprawi zaś, że utrzymasz garaż w czystości, bez problemów oraz dodatkowych wydatków.

Popularne blaszaki to praktyczne rozwiązanie, które zda egzamin na każdej posesji. Dzięki dużej funkcjonalności posłużą one nie tylko jako garaż, ale i warsztat na narzędzia. Lekka i prosta konstrukcja, w połączeniu z estetycznym wyglądem sprawią, że blaszak będzie nie tylko miejscem pracy, ale i ozdobą ogrodu.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź