5 porad, dzięki którym utrzymasz porządek w garażu 10 Grudzień 2018 | Gostal | Poradniki z kategorii „Zrób to sam”

Porządek w garażu blaszanym
Źródło: Pixabay

Postawiłeś garaż i po pewnym czasie okazuje się, że jest on za mały i nie ma w nim miejsca na nic poza samochodem? Oto pięć praktycznych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać porządek w garażu i maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń.

Porządkowanie garażu zacznij od narzędzi

Poza miejscem parkingowym dla samochodu, garaż często spełnia funkcje gospodarcze, służąc jako warsztat dla majsterkowiczów. To zaś oznacza, że znajduje się w nim mnóstwo narzędzi o różnym przeznaczeniu i częstotliwości użytkowania. Jeśli wykorzystujesz swój budynek w ten sposób, dbałość o porządek w garażu powinieneś zacząć od ich przemyślanego uporządkowania. Najlepiej, aby każdy z przedmiotów posiadał swoje stałe miejsce. Nie tylko pozwoli Ci to uniknąć bałaganu, ale także ułatwi szybkie sięgnięcie po dane narzędzie wtedy, kiedy będziesz go potrzebował. Do segregacji mniejszych elementów idealnie posłużą walizki czy skrzynki narzędziowe. Dodatkowo, jeśli lubisz majsterkować, dobrym pomysłem będzie zakup dużego zestawu narzędzi. Rozwiązanie to jest nie tylko korzystniejsze cenowo, ale i ułatwia zagospodarowanie garażu. Zwykle bowiem zestawy tego typu sprzedawane są w przygotowanych pojemnikach, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni pionowej

Optymalna organizacja w garażu uzależniona jest w dużej mierze od efektywnego wykorzystania ścian. W jaki sposób możesz tego dokonać? Skutecznym, a zarazem nieszczególnie wymagającym rozwiązaniem, jest zamontowanie na nich wieszaków i haków, na których w przejrzysty sposób rozmieścisz poszczególne narzędzia. Podobne cele spełniają także półki i regały, zwiększające przestrzeń magazynową. Bardziej zaawansowanym elementem jest system kratownicy. Przywieszone do niej wieszaki lub nawet całe pojemniki możesz swobodnie zmieniać w dowolnym momencie i w zależności od aktualnej potrzeby. Jeśli więc zastanawiasz się jak uporządkować garaż, odpowiednie wykorzystanie przestrzeni pionowych i wysokości pomieszczenia jest idealnym pomysłem.

Zagospodarowanie sufitu

Ściany budynku to jeszcze nie wszystko. Efektywną organizację w garażu osiągniesz, wykorzystując także jego sufit. W jaki sposób? Podobnie jak w poprzednim przypadku, tę przestrzeń również możesz zagospodarować do przechowywania przedmiotów. Trzymasz w garażu rowery, narty czy drabiny? Zamiast zajmować nimi sporo miejsca na podłodze – powieś je pod sufitem na specjalnych zestawach podnośników. Zyskasz w ten sposób nie tylko dodatkową przestrzeń, ale także łatwy dostęp do podwieszonych elementów.

Systematyczne porządki

Najlepsze pomysły na porządek w garażu nie sprowadzają się wyłącznie do kwestii jego odpowiedniego wyposażenia. Nawet najefektywniejsze zagospodarowanie garażu nie załatwi sprawy, kiedy nie wykażesz odpowiedniej staranności o zachowanie porządku. Dla utrzymania pomieszczenia w zadbanym stanie niezwykle istotne jest, aby codziennie po zakończonej pracy poświęcić nawet kilka minut na sprzątnięcie podłóg czy odłożenie używanych narzędzi na miejsce. Systematyczne utrzymywanie porządku w garażu pomoże uniknąć nagromadzenia się bałaganu oraz usprawni codzienną pracę.

Przemyślane zakupy

Skutecznym, choć być może mniej oczywistym pomysłem na porządek w garażu, jest także przemyślane dokonywanie zakupów oraz segregacja znajdujących się w nim przedmiotów. Nierzadko zdarza się, że blaszak traktowany jest jako miejsce składowania wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, na które nie ma miejsca w domu. O ile jest to uzasadnione jeśli nie chcesz od razu się ich pozbywać, o tyle zajmują one znaczną przestrzeń w garażu i zmniejszają jego użyteczność. Chcąc więc utrzymać w nim porządek, raz na jakiś czas usuń z niego przedmioty, których nie używasz. Stworzy to dodatkowe miejsce do pracy i znacznie zwiększy jej efektywność.

Blaszak to niezwykle funkcjonalne miejsce. Aby jednak tak pozostało, warto zadbać o odpowiednie zagospodarowanie garażu i utrzymanie w nim porządku. Znacznie ułatwi to pracę i przebywanie w tym pomieszczeniu.

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź