Sprzątanie zagraconego garażu. Od czego zacząć, jak zaplanować pracę? 12 Maj 2020 | Gostal | Poradniki z kategorii „Garaże - porady i przepisy”

sprzątanie garażu
Źródło: GO-STAL

Postawiłeś dość duży blaszak, a mimo to wciąż brakuje Ci w miejsca na pracę i przechowywanie w garażu podstawowych narzędzi? Istnieje na to sposób. Zanim podejmiesz decyzję o powiększeniu budynku, pomyśl o odpowiednim zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni.

Sprzątanie garażu – jak się do tego zabrać?

Garaż to miejsce, w którym trudno na dłuższą metę utrzymać ład i porządek. Charakter i przeznaczenie tego obiektu sprawiają, że często pełni on rolę budynku gospodarczego, przechowalni podstawowych narzędzi czy miejsca na samochód. Nierzadko to właśnie garaż pełni także funkcje składziku na niepotrzebne lub zniszczone przedmioty. W takich warunkach utrzymanie w nim porządku jest często nie lada wyzwaniem. Nie jest jednak rzeczą niemożliwą. Co więcej – odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni może znacząco usprawnić codzienną pracę i zwiększyć funkcjonalność budynku. Od czego zacząć sprzątanie garażu? W pierwszej kolejności upewnij się, że jesteś odpowiednio przygotowany. Przydatne okażą się bez wątpienia pojemniki do garażu, kartony, plastikowe skrzynie na cięższe przedmioty. Warto pomyśleć także o workach na śmieci oraz markerach, którymi opiszesz zawartość pudełek.

Segregacja niezbędnych przedmiotów

Jedną z czynności, która może znacząco pomóc w utrzymaniu blaszaka w czystości, jest odpowiednia organizacja w garażu. Jak ją najprościej osiągnąć? Dokonując właściwej segregacji przechowywanych w nim przedmiotów. Posiadasz narzędzia, które co prawda są sprawne, lecz nie sięgałeś po nie od niepamiętnych czasów? To znak, że nie są Ci one potrzebne. Podobnie rzecz wygląda z niesprawnymi lub uszkodzonymi sprzętami, starymi meblami domowymi lub zabawkami. Przedmioty te nie dość, że nic nie wnoszą do Twojego garażu, to dodatkowo niepotrzebnie zagracają jego przestrzeń. Jeśli więc chcesz ją zwolnić, najlepiej pozbądź się tego typu rzeczy lub przenieś je w inne miejsce. Te zaś, z których korzystasz najczęściej, ułóż w pojemnikach do garażu. Odpowiednio ułożone i opisane, pomogą Ci nie tylko znacznie uporządkować przestrzeń, ale także ułatwią codzienne prace.

Czyszczenie zabrudzonych powierzchni

Aby nieco odświeżyć swój garaż oraz zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się kurzu czy pajęczyn, warto raz na jakiś czas przeprowadzić w nim gruntowne czyszczenie. Jak uporządkować garaż, by proces ten przebiegł sprawnie, a przy tym skutecznie? W pierwszej kolejności niewielką miotełką usuń wszelkie pajęczyny i kurze oraz szczotką – najlepiej o twardym włosiu – zamieć podłogę. Kiedy tego dokonasz, następnie możesz zabrać się do przemycia na mokro półek, szafek oraz innych przestrzeni, znajdujących się w garażu. Najlepiej sprawdzą się do tego specjalne środki czyszczące. Wybierając je pamiętaj jednak o tym, aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta. W innym przypadku możesz bowiem uszkodzić przemywane powierzchnie.

Dodatkowo pomyśl także koniecznie o zabezpieczeniu swojego zdrowia. Wymienne ubranie robocze, ochronne rękawiczki, pełne obuwie na stopy – środki te nie kosztują wiele, a pomogą Ci zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń. Dobrym pomysłem będzie także maseczka na twarz, chroniąca drogi oddechowe przez zarodnikami grzybów lub pleśni.

Przechowywanie w garażu wielu zróżnicowanych przedmiotów sprawia, że ciężko utrzymać w nim ład i porządek. Nie jest to jednak niemożliwe. Regularne czyszczenie oraz odpowiednia organizacja w garażu, pomogą Ci utrzymać go w odpowiednim, niezakłóconym stanie.

Jak nie dopuścić do bałaganu w garażu? Zobacz nasze sprawdzone rady na porządek w garażu

Następny poradnik

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź