Garaż drewniany czy z blachy? Który najlepiej wybrać? 21 Grudzień 2017 | Gostal | Poradniki z kategorii „Garaże - porady i przepisy”

Garaż drewnopodobny
Źródło: GO-STAL

Coraz więcej osób decyduje się na postawienie garażu. Poza schronieniem dla samochodu przed deszczem czy chłodem, może on służyć jako warsztat majsterkowicza, miejsce do przechowywania przedmiotów czy jako magazyn na drewno. Jaki garaż wybrać? Blaszany, z drewna, a może wiata garażową? Poznaj zalety różnych typów.

Wiata garażowa zamiast garażu

O tym, czy lepiej zdecydować się na garaż czy wiatę o lżejszej konstrukcji, decydują głównie względy finansowe oraz funkcja, jaką ma on spełniać. Jeśli dysponujesz mniejszym budżetem, korzystniejsze jest drugie rozwiązanie. Wiaty garażowe są zdecydowanie bardziej ekonomicznym wyjściem niż tradycyjne garaże. Wybierając je, oszczędzasz nie tylko na zakupie surowca, ale i na kosztach budowy – te bowiem można ograniczyć do minimum.

Do zamontowania wiaty wystarczą dwie osoby oraz instrukcja, jaką otrzymasz przy zakupie elementów konstrukcji. To też wiąże się z szybkością budowy – wiatę postawisz w ciągu jednego dnia. Co prawda jest ona mniej trwała niż tradycyjny garaż, jednak lekka konstrukcja sprawia, że w każdym momencie możesz ją rozebrać, a w przypadku uszkodzenia jednego z elementów łatwo ją wymienisz.

Wiaty drewniane – zalety drewna jako materiału budowlanego

Oprócz decyzji o wyborze wiaty lub garażu, ważną kwestią jest też materiał, z którego będą one wykonane. Jedną z częściej wybieranych opcji jest garaż drewniany. Posiada on wiele zalet. Oprócz niskich kosztów i krótkiego czasu jego wybudowania, dużą rolę odgrywa trwałość konstrukcji. Drewno klejone (podstawowy budulec garażu tego typu), dzięki impregnowaniu ciśnieniowemu jest bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Oprócz tego drewno posiada właściwości izolacyjne, przez co gwarantuje lepsze ocieplenie niż garaż z blachy. Dzięki temu latem wiata drewniana ochroni Twój samochód przed przegrzaniem, zimą zaś przed szronem i śniegiem, co pozwoli uniknąć konieczności ciągłego czyszczenia szyb i karoserii. Jedyną niedogodnością może być tylko to, że posiadając garaż z drewna musisz zadbać o jego konserwację. Wystarczy jednak co jakiś czas zabezpieczyć je środkami ochronnymi, a schronienie dla Twojego samochodu pozostanie w dobrym stanie.

Zalety garażu z blachy

Alternatywą dla garażu drewnianego jest tzw. blaszak. Wiata garażowa tego typu to rozwiązanie, które wypada dużo lepiej dla Twojego portfela – to wydatek rzędu ok. 1000 złotych. Chociaż walory estetyczne obiektu z blachy są nieco mniejsze (wygląda on zwykle surowo), istnieje wiele możliwości ich poprawy. Jeśli pragniesz, by garaż pasował do Twojej posesji, możesz wybrać spośród wielu wariantów garaży blaszanych: wykończonych ozdobną płytą akrylową bądź drewnopodobnych, dostępnych w Go-Stal. Jest to ciekawsza pod względem designu opcja, a przy tym wciąż dużo tańsza niż zwykły garaż z drewna.

Ważną zaletą blaszaka jest również fakt, że stawiając go jako konstrukcję tymczasową, nie musisz ubiegać się o uzyskanie pozwolenia na budowę, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić oraz uniknąć formalności – pod warunkiem, że nie przekroczy on 50 m kw. Z tego powodu garaż z blachy jest najczęściej wybieraną konstrukcją w ofercie Go-Stal.

Za tym rozwiązaniem przemawia też błyskawiczny montaż, stabilność oraz możliwość zakupu modelu o dowolnych gabarytach i wyposażeniu. Jego główną wadą jest jednak fakt, że nie gwarantuje ochrony przed zimnem – parkując w nim samochód, niestety nie unikniesz późniejszego skrobania szyb ze szronu.

Jak więc widać – każdy z typów garaży posiada swoje specyficzne zalety i wady. Dlatego czynnikiem rozstrzygającym o wyborze odpowiedniego rodzaju może być ich przeznaczenie – jeśli potrzebujesz garażu do przechowania samochodu, lepiej sprawdzi się garaż drewniany, a jako „budynek gospodarczy” z powodzeniem posłuży zaś garaż z blachy.

Strona główna

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 660 385 917

Sprawdź naszą ofertę produktową lub wypełnij przez internet formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Garaże blaszane

Szeroki wybór tanich garaży blaszanych o różnych wymiarach i kolorach to coś co wyróżnia naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Sprawdź

Garaże drewnopodobne

Garaże drewnopodobne to kolejna nasza propozycja. Blaszaki te są ocieplane a ich konstrukcja wykonana jest z profilu zamkniętego który jest stabilniejszy.

Sprawdź

Garaże akrylowe

Garaż akrylowy to blaszak, którego konstrukcja pokryta jest blachą akrylową. W naszej ofercie posiadamy różne kolory blach akrylowych, które można dowolnie łączyć.

Sprawdź

Wiaty i hale blaszane

Oferujemy sprzedaż hal metalowych, wiat i zadaszeń. Nasze produkty wykonujemy w ustalonym wcześniej terminie z gwarancją najwyższej jakości wykonania

Sprawdź

Schowki blaszane na śmietniki

Oferujemy Państwu sprzedaż schowków blaszanych na śmietniki, znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór każdego rodzaju schowka na śmieci i nie tylko.

Sprawdź

Kojce i zagrody dla psów

Wykonujemy kojce dla psów zgodnie z życzeniem klienta - o zamówionej szerokości, wysokości i długości.

Sprawdź